Lietajúce hviezdy – čo to vlastne je?

     Prakticky založeným ľuďom  sa často zdá úplne nelogické veriť, že nejaké hviezdy vzdialené tisícky svetelných rokov by mohli mať vplyv na to, čo sa stane konkrétnemu človeku tu na zemi. A majú pravdu. Skutočnosť je totiž trochu iná, ako sa často pre zjednodušenie a nedostatok priestoru v krátkom článku dá napísať.

Pokúsim sa vám teraz priniesť trochu iný pohľad na celú záležitosť s lietajúcimi hviezdami.

     V prírode, ale aj v celom vesmíre sa veci dejú v cykloch. Každý cyklus má v rôznych svojich častiach vždy inú charakteristiku.  Najjednoduchší príklad je striedanie dňa a noci. Jednou z viditeľných charakteristík denného cyklu je svetlo – vieme s istotou povedať, že v našich zemepisných šírkach napoludnie bude svetlo a v noci bude tma.

     Ďalším zjavným cyklom je striedanie ročných období.  Keby ste chceli predpovedať počasie na január, tak môžete smelo povedať že hrozí mráz, sneženie a poľadovica, pričom napríklad v auguste sú zase pravdepodobnejšie horúčavy a následné búrky z tepla. Proste každé ročné obdobie má svoju charakteristiku – iné počasie, iné charakteristické deje ktoré prebiehajú. Rastliny a zvieratá nemusia pozerať do kalendára, vnímajú energiu daného obdobia, sú v súlade s ročným cyklom a vyklíčia či počnú mláďatá v takom čase, ktorý je pre ich vývoj najvhodnejší.

     Vo vesmíre sa tiež opakujú určité cykly. Jednou z ich charakteristík je aj typ prevládajúcej energie. Aj keď je to s nimi oveľa komplikovanejšie a menej zjavné ako trebárs s ročnými obdobiami, princíp je ten istý. Jednoducho v určitom roku je väčší predpoklad na niektoré veci a v inom zasa na iné.

     Dôležité je tiež miesto. Keď majú v Amerike deň, my máme noc, keď je u nás zima, v Austrálii je leto. Jednotlivé energie sa zase menia v súvislosti so svetovými stranami. A keďže vo vesmíre tak ako v holograme platí, že každá časť obsahuje (určitým spôsobom) celok, tak keď ohraničíme priestor múrmi, po energetickej stránke si vytvoríme vlastný minivesmír so špecifickým pôsobením energií v jednotlivých svetových smeroch v rámci domu.

A čo tam robia tie hviezdy? Slúžia ako univerzálny nezničiteľný kalendár, slúžia iba ako ukazovateľ, nie sú príčinou javov.

     Keď napríklad povieme, že ortuť teplomeru sa vyšplhala na 30°C, každému je jasné, že je vonku riadne horúco. Spôsobila to tá ortuť? A prečo je teplo práve pri 30°C? Teplomer je iba merací prístroj, využili sme fyzikálne vlastnosti ortute, zostavili sme si stupnicu. Podobne keď povieme, že žltá päťka priletela do západu, tiež je to len ukazovateľ určitej energie v priestore. A tak isto ako viete, ako sa chrániť pred nepriaznivými vplyvmi počasia keď teplomer ukáže -5°C alebo 30°C, tak isto každý konzultant feng šuej vie (alebo by mal vedieť), ako treba ošetriť ten – ktorý svetový smer  v závislosti od čísla „hviezdy“, ktorá tam v daný rok „priletí“.

P.S. Toto nie je vedecký rešerš. Keby to pozeral nejaký astronóm (alebo ctihodný majster feng šuej :-)), asi by ma zvozil, že nepoužívam správnu terminológiu a vysvetlenie je značne zjednodušené. Lenže keby som vám to vysvetlila „správne“, asi by ste to zase nepochopili vy :-).

Slavomíra Harcegová
Pracujem ako konzultant feng šuej a dizajnér. Pomáham ľuďom vytvoriť si harmonický domov, učím ich zariadiť si svoj priestor tak, aby ich dobíjal pozitívnou energiou a podporoval na ceste k splneniu svojich snov. Rada to naučím aj vás :-)
Komentáre